Volný prostor – když se rozhodnete obezdít vaši parcelu tak, aby vás nikdo zvenčí nesledoval a měli jste zajištěné soukromí, pak to bude znamenat rezervovat podél celého pozemku z každé strany alespoň půl metru pro výstavbu základové desky. Na tu se pak začnou klást dílčí stavební segmenty, např. široké tvárnice, tvarované duté cihly či betonové odlitky, drátěné klece pro kamennou zídku atp. S betonovými ploty je to mnohem jednodušší, ty vyžadují více místa pouze pro sloupky, jejichž šíře zaujímá zhruba 15 cm, a samotné panely jsou široké jen 4 cm. Ovšem tato zdánlivě tenká a křehká konstrukce je velmi kompaktní a stabilní a dokáže plně zastoupit klasické zdivo.
Estetické řešení – velmi často se betonové ploty staví jako souladný celek s prvky z masivního dřeva. Mezi sloupky se zasune pouze základní řada panelů do výšky 50 cm, případně dvě řady nad sebou, a zbývající prostor vyplní dřevěné hoblované latě či fošny. Dřevo s betonem vytváří zajímavý celek, když se jej podaří dobře barevně odladit. Vhodné kombinace barev dřeva a betonu jsou např. krémová nebo světle šedá s červenohnědou anebo tmavě hnědou. Latě by se měly pokládat vodorovně pod mírným sklonem, tehdy pak bude výsledné dílo velmi působivé.
Snížení stresových vlivů zvenčí – v prvním odstavci jsme se zmínili o zajištění soukromí, to je samozřejmě ze všeho nejdůležitější, chceme-li se vyhnout zbytečnému stresu. Nikdo nemá rád, když mu cizí lidé na chodníku vidí až do talíře s polévkou na zahradní terase, anebo když se zájmem sledují polonahá těla v blízkosti venkovního bazénu. Dalším stresovým faktorem je hluk z ulice, ten betonové panely dokážou alespoň zčásti odrušit. Totéž platí i o prachu ze silnice a smogové zátěži, v takovém případě je betonový plot se dřevem dokonce nutností. Ke stresovým faktorům můžeme přiřadit i špatné sousedské vztahy, tehdy je pak na zvážení, zda mezi sebou nevysázet alespoň živý plot, když už ne oplocení z betonu.