Mnohdy se stává, že vytoužená dovolená z nějakých důvodů nevyjde. Ať už z těch finančních, rodinných nebo pracovních. Při pomyšlení na svobodu se naše mysl jaksi přenese k oceánu zabarveného do zapadajícího slunce. Vlny se bouřlivě a zároveň trochu líně převalují po písčitém břehu až k našim nohám. Ponořit se takto fantazijně do překrásného prostředí je možné téměř kdykoliv a kdekoliv, ovšem nejhezčí chvíle rekreace zažijeme doma, ve vaně plné vody s příměsí vůně, na kterou máme zrovna náladu.
Moře v sobě ukrývá poklady, o nichž víme i nevíme. Jedním z nich jsou mořské řasy. Pokožku i vlasy dokážou dostatečně hydratovat, obnovují buňky a podporují látkovou výměnu v těle. Jsou také skvělým detoxikačním prostředkem. Podobně je na tom i plankton. I když bychom řekli, že je to takřka neviditelná potrava pro velryby, spolu s mořskou solí pečují o namáhané svaly, zjemňují pokožku a navíc osvěží jemnou vůní. Mořská sůl se používá i v parní lázni, kdy otevře póry a pleť desinfikuje, v koupeli působí protizánětlivě a využít ji lze i jako peeling.
Pestré květiny představují oživení domova. Proč? Jejich barvy rozzáří oči každého, kdo na ně pohlédne. Něžnost i radost přinesou i v kosmetických lahvičkách, kdy nejenom skvěle vypadají, ale jsou i velkými pomocníky. Například měsíček je znám pro své hojivé účinky, heřmánek zase zklidňuje zarudlou kůži a sléz ji chrání před vysušením. Oblíbené jsou i vůně orchideje, regenerují buňky. Na první příčce se však stále drží růže. Mají omlazující účinky a umí projasnit pleť.
Pro potěšení těla i mysli poslouží i koupel v rozmanitosti přírody. Luční kvítí, třeba protěž alpská, dokáže předcházet vráskám a pigmentovým skvrnám. Jehličí z borovice uvolňuje svaly, hlavně šíji, a také klouby. Jedlová vůně je skvělá v sauně a pryskyřice se chlubí antiseptickým účinkem na kůži. Blahodárná a známá levandule má širokou škálu použití. Čerstvé lístky, olej nebo sušená, pomáhá při stresu a problému se spánkem. Také se přidává do šamponů, sprchových gelů i krémů.