Uvažujete o nerezovém interiérovém zábradlí? Dobrá volba!
Nerezová ocel vydrží všechno
Snad jedinou nevýhodou nerezové oceli je její vzhled. Je to kov a ten působí chladně, ať už jej vyrobíte v jakémkoli tvaru. Když se zadíváte pozorně třeba na nerezové nádobí v kuchyni, nerezový hrnek či větší hrnec s poklicí, bude vám to připadat elegantní, čisté, velmi praktické a šikovné, ale studené. Pokud tedy trváte na zábradlí, které působí hřejivě, a je vyrobeno v teplých barevných odstínech, volte raději masivní dřevo.
Pokud vám ovšem nerez vyhovuje, a výhodou je, že ji lze kombinovat i se dřevem, pak je to skvělá volba, které nelze vytknout vůbec nic.
Nedá se poškrábat ani jinak poškodit – nerezová ocel není jen odolná vůči korozi, je to materiál velmi kompaktní, podobně jako veškerá konstrukční ocel. Nepleťte si ovšem nerezovou ocel s chromovanou ocelí, což bývá např. u některých koupelnových doplňků. Chromovaná ocel vám časem může začít korodovat, kdežto nerezová ocel nikoli. A jak už bylo řečeno, pevnost nerezové oceli je srovnatelná s pevností např. ocelových traverz či překladů nad okenními rámy, takže se nemůže stát, že by vás nerezové zábradlí neudrželo na svém místě, pokud se o něj zapřete velkou silou.
Nevadí vyšší vlhkost ani voda – nerez můžete klidně polít vodou, nebo jej třeba do vody na půl roku ponořit, a po této době se s ním nestane vůbec nic. Bude to stejné, jako s nerezovými noži ve vaší kuchyni. Proto je také možné nerezové zábradlí umístit kdekoli v exteriéru.
Nevadí mu extrémní teplotní výkyvy – dřevěné zábradlí bude venku nesmírně trpět obrovskými rozdíly teplot v létě a v zimě, kdežto nerez je vůči tomuto jevu naprosto netečná. Bude vám sloužit v třeskutých mrazech i v extrémních vedrech. Nevadí jí ani UV záření, nepotřebuje žádný filtr ani speciální nátěr, aby mohla svému účelu posloužit venku na slunci.